ONKOLOGIA A ZIOŁA Z PERU


KURACJE  Z ZIÓŁ PERUWIAŃSKICH  W CHOROBACH ONKOLOGICZNYCH


 

 

         

 

Podstawowe właściwości skarbów peruwiańskiej natury zostały w skrócie przedstawione w rozdziale „Dlaczego właśnie zioła z Peru?” Skupmy się więc na kuracjach, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów.

 

Oto ważna zasada, którą należy mocno podkreślić:  

W przypadku nowotworu chory powinien leczyć się onkologicznie, stosując równoległą i systematyczną kurację ziołami jako silne wsparcie i dopełnienie leczenia.
Zwiększa to znacznie szanse na pokonanie choroby. 
Przeciętna terapia trwa kilka miesięcy.
Jak już było wyżej wspomniane, składają się na nią zioła oczyszczające, wspierające system immunologiczny, antynowotworowe, regenerujące oraz witalizujące.
Przykładowy schemat jest następujący:

 

 1.   m-c :  Manayupa, Uncaria T.(znana jako Vilcacora), Sangre de  Drago,  Maka

  2.  m-c:   Flor de Arena, Uncaria T.,  Sangre de Drago,  Maka

  3. m-c:  Hercampuri, Uncaria T.,  Sangre de Drago,  Maka.
 

UWAGA:

Powyższą kurację można również zastosować jako doskonałą profilaktykę, skracając ją ewentualnie do 6 tygodni.

WAŻNE:

W przypadku nowotworów Uncaria Tomentosa (zwana Vilcacorą) nie może być jedynym elementem kuracji.


Ten błąd popełnia wielu ludzi nieświadomych tego, że dopiero współdziałanie kory z np. Sangre de Drago, Tahuari czy Anona (wszystkie o silnych właściwościach antyrakowych), znacząco zwiększa skuteczność terapii i szansę na pokonanie choroby.

Kurację zawsze ustala lekarz – w oparciu o diagnozę, wyniki krwi i ogólny stan zdrowia chorego.

 

Po 3 miesiącach należy wykonać kontrolne badanie krwi, a o dalszym przebiegu kuracji zadecyduje doświadczony w tej dziedzinie lekarz.
Niektóre zioła mogą być na jego zalecenie wymienione na inne.

W przypadku przerzutów zaleca się na ogół dołączenie Tahuari, które gotuje się razem z Uncaria Tomentosa (Vilcacora).


Czasem konieczne jest włączenie jeszcze innego zioła, ale o wszystkim decyduje lekarz.

 

W przypadku nowotworów na powodzenie takiej wspierającej kuracji zasadniczy wpływ ma nie tylko zdyscyplinowanie i wytrwałość w piciu ziół, ale też, jak już wspomniano wcześniej,  bardzo ważna jest zmiana stylu życia i odżywiania (odpowiednia dieta.)*

Należy wyeliminować mięso, a także produkty z białej mąki i konserwowane, słodycze, papierosy i alkohol. Zaleca się dietę jarzynowo-owocową oraz picie świeżych soków owocowych i warzywnych (np. z selera, czerwonego buraka, marchwi).

Ponieważ trudno dzisiaj o dostęp do jarzyn i owoców w pełni wartościowych, nieocenioną pomocą  jest   zdobywająca  coraz większe uznanie „zielona żywność“ do której zaliczamy przede wszystkim chlorellę pyronoidosę i sok  z listków młodego jęczmienia.

Jęczmień 
jest uprawiany na specjalnie wydzielonych, żyznych i ekologicznie czystych glebach w Ameryce. Łyżeczka tego niezwykle odżywczego ekstraktu,( z którego po rozmieszaniu z zimną wodą otrzymuje się sok), odpowiada wartości witaminowo-mineralnej 2 główek brokułów lub ok. 2 kg jarzyn najwyższej jakości.**

 

Leczenie chorób ciężkich, uporczywych i przewlekłych jest zadaniem szczególnie trudnym.  
Chodzi bowiem nie tylko o konkretne schorzenie.
Istotą jest uwolnienie organizmu od przyczyn choroby: od trucizn, toksyn i chorobotwórczych wolnych rodników.
Z tym znakomicie radzą sobie skarby peruwiańskiej natury jak choćby ekstrakt z fioletowej kukurydzy (maiz morado)   źródło niezwykle silnych antyoksydantów, tak bardzo nam potrzebnych, zwłaszcza w chorobie.
Niezmiernie ważne jest też intensywne dożywienie osłabionego organizmu.
Także na tym polu Natura spisuje się znakomicie.
Przykładem godnym polecenia jest peruwiański „żeń-szeń” Maka (Maca) – bulwa o tak unikatowych właściwościach odżywczych, że włączona  przez NASA do codziennej diety amerykańskich kosmonautów.

Zmiana stylu życia początkowo może  być  kłopotliwa, wymaga rezygnacji z dotychczasowych nawyków żywieniowych, a czasem  nawet wyrzeczeń.
Ale warto! Chodzi o nasze zdrowie i życie! Gorąco do tego zachęcamy.

Rezultatem końcowym takiego wysiłku jest poprawa funkcjonowania nie tylko konkretnego niedomagającego organu, ale organizmu jako całości. Przywrócenie harmonii i równowagi fizycznej i psychicznej.

 

* Więcej informacji o sposobie odżywiania w książce Janusza i Barbary Pić “Możesz wygrać z rakiem i alergią“. Można również kierować się dietą dr Maxa Gersona.

** Przy zakupie  jęczmienia należy zwrócić uwagę, aby to nie był produkt zawierający  suszone i mielone listki jęczmienia! Na polskim rynku jest  już  dostępny  jęczmień- extrakt soku z  młodych listków, amerykańsko-czeskiej  firmy, który polecamy, ponieważ u naszych klientów zyskał najwyższą ocenę i cieszy się wielkim powodzeniem. Blizsze informacje  pod numerem telefonu  669 11 85 11.
 

 

 
                                                                            ORYGINALNE, SPRAWDZONE I GWARANTOWANEJ JAKOŚCI ZIOŁA
                                                                 DO KUPIENIA W SKLEPIE INTERNETOWYM WWW.PERUWIANSKIEZIOLA.PL