PERUWIAŃSKIE ZIOŁA A SPORT

  DR  MIROSLAVA PLCHOVÁ
  SPECJALISTA  MEDYCYNY  SPORTOWEJ 


Chciałabym Państwa zapoznać z moją wieloletnią praktyką nie tylko ogólną, ale przede wszystkim ukierunkowaną na środowisko sportowe.

Już w latach 70  zarówno profilaktykę jak i terapię opierałam o naturalne podstawy. W tym okresie czerpałam wiedzę i doświadczenie od Lapońskich Eskimosów, mieszkańców półwyspu Kola, z okolic Uralu i  Syberii, dalekiego Wschodu i Chin. Alpinistyka, którą czynnie uprawiałam dała mi możliwość uzyskania doświadczenia z innych regionów, np. Himalajów.
 

W roku 2000 podróżowałam po Peru, gdzie praktycznie zapoznałam się  z tradycyjną peruwiańską terapią i uzyskałam certyfikat w tej dziedzinie. Medycyna ta opiera się na tysiącletnich tradycjach. Efekty stosowania peruwiańskich ziół przez peruwiańskich lekarzy w leczniczych  kuracjach były dla mnie motywacją do wykorzystania ich doświadczeń  w mojej praktyce lekarskiej .
 

Moja 39 letnia praca i  zdobywanie doświadczeń to naprawdę dostatecznie długi okres, aby zrozumieć i przekonać się, że klasyczna medycyna oparta na naukowych podstawach musi także respektować metody naturalne, a człowieka widzieć i traktować jako cześć środowiska przyrodniczego.
 

Podejście do terapii i profilaktyki musi być indywidualne i kompleksowe. Pryncypialną sprawą jest całościowe leczenie człowieka a nie tylko poszczególnych chorych organów. Na tym założeniu opierają się między innymi kuracje oczyszczające i działania prewencyjne.

Obecnie połączenie klasycznej i naturalnej medycyny wydaje się idealną metodą na skuteczne leczenie. Skuteczność tej metody znajduje potwierdzenie w środowisku sportowym, które szczególnie narażone jest na wszelkiego rodzaju urazy, zranienia i utratę sił fizycznych.

Tylko zdrowa i silna jednostka jest zdolna do maksymalnego wysiłku. Racjonalne odżywianie połączone z właściwymi suplementami diety prowadzi do harmonijnego połączenia sprawności fizycznej, kondycji psychicznej i inteligencji. Jeśli do tego dodamy fachowo i uczciwie prowadzony trening, dojdziemy do ukształtowania osobowości w pełnym wymiarze tj. jedności duszy i ciała.

W swojej lekarskiej praktyce najczęściej wykorzystuję peruwiańską Makę (Maca). Jest to roślina unikatowa. Jej  wyjątkowość  polega na szerokim działaniu na organizm człowieka. Pojawiająca się często w jadłospisie mieszkańców Peru, przyczynia się do funkcjonowania organizmu w ekstremalnych warunkach  podnosząc odporność organizmu, przyspiesza gojenie, zwiększa fizyczną wytrzymałość i wzmacnia kondycję psychiczną.

Drugą niezastąpiona naturalną substancją jest Sangre de Drago (sok – zywica ) z drzewa  Croton lechleri pochodzącego z Amazonii. Sangre de Drago jest niezastąpiona w  gojeniu się ran, zatrzymaniu krwawienia, niszczeniu bakterii, wirusów, pasożytów i leczeniu niektórych nagłych i chronicznych chorób.
 Oczywiście że i inne zioła jak:  Vilcacora, Tahuari, Manayupa, Flor de Arena, Juan de Alonso, Chanca Piedra, które są sprowadzane do naszego kraju, wykorzystuję w leczeniu ostrych stanów  i chronicznych dolegliwości u sportowców. Maka i Sangre de Drago oraz pozostałe zioła są niezastąpione  w profilaktyce i  leczeniu  nie tylko sportowców ale i sporej populacji ludzkiej.

Fitoterapię wykorzystuję jako podstawową metodę leczniczą. Tylko z konieczności sięgam po chemiczne leki i środki.

Dr. Miroslava Plchová

 
                                                                            ORYGINALNE, SPRAWDZONE I GWARANTOWANEJ JAKOŚCI ZIOŁA
                                                                 DO KUPIENIA W SKLEPIE INTERNETOWYM WWW.PERUWIANSKIEZIOLA.PL